„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky“ Albert Einstein

EFT metoda


Co je EFT terapeutický systém

EFT je zkratka pro: EMOTIONAL FREEDOM TECHNIQUE, neboli: " Trénink emoční svobody " Patří mezi metody energetické psychologie. Vychází z čínské medicíny, která řeší spoj mezi psychikou a tělem, energetický systém. Poruchy energetického sytému mohou znamenat fyzické problémy - bolest nebo psychické problémy. Tyto poruchy jsou většinou způsobeny negativními vzpomínkami, traumaty, zkušenostmi, které jsou uloženy v našem podvědomí, těle. Neřešené problémy časem vedou k hlubším psychickým a často i fyzickým onemocněním, protože jsou s naším tělem spojené, provázané. EFT systém pomáhá osvobodit se od negativních myšlenek, vzpomínek, emocí, které lidem v životě neprospívají. Pomáhá odstranit bloky, které lidem brání dobře fungovat v životě, v práci, soukromí, vztazích, sebevědomí, dospívání. EFT metoda je vhodná i pro děti.

Čím lépe pochopí každý člověk sám sebe, tím lépe zvládne kvalitně žít. EFT metoda často pomáhá tam, kde jiné postupy selhaly. Spojuje působení na psychiku a současně fyzické problémy těla.

Čínská medicína využívala akupunkturní stimulaci. Stimulací těchto bodů dochází k harmonizaci energie a tím k odstranění psychosomatických problémů. EFT terapie používá poklepové techniky. Opakováním poklepů na tyto body při konkrétním problému, se tělo dokáže odblokovat a znovu nastavit vnitřní rovnováhu, protože tyto body jsou provázány s naším podvědomím a nervovým systémem. Díky tomuto postupu proniká úleva do naší mysli i těla a má dobrý účinek, který klient pozitivně vnímá a cítí.

Výhody EFT terapie:

  • Neublíží - je bezpečná
  • Je bezbolestná
  • Má dlouhodobé - trvalé výsledky
  • Nepoužívá žádné léky
  • Je vhodná i pro děti
  • Pomáhá i tam, kde jiné metody selhaly

Průběh terapie:

V terapii hledáme to, co všechny problémy - potíže způsobuje, vyvolává, spouští. Terapeut jemně poklepává body na těle a pomáhá klientovi nacházet to, co potřebuje ke svému uzdravení. Během poklepávání se odhaluji vzpomínky nebo jiné souvislosti a dochází k jejich uvolnění. Výrazného efektu je možné dosáhnout už během: 2 - 3 po sobě jdoucích konzultacích s odstupem 1 - 3 týdnů. Další, opakované konzultace závisí na rozhodnutí každého klienta.

EFT terapie trvá 90 minut nebo 120 minut. Jde o kombinaci rozhovoru s jemnými poklepy na akupunkturní body na obličeji a těle. U dětí se jako pomocná pomůcka používá oblíbená plyšová hračka. Děti současně ťukají na hračku a určují problém svého plyšového kamaráda.

U dětí tak můžeme řešit potíže ve škole - spolužáci, učitelé, osamělost, neoblíbenost v kolektivu, šikana, nespavost, zlozvyky, závislosti a jiné nešvary.

Domluvme si konzultaci

Vyplňte všechny potřebné údaje a ozvu se vám co nejdříve zpět.

"Čím víc se člověk pokouší vyhnout utrpení, tím víc trpí, protože ho začínají mučit nepodstatné nebo bezvýznamné věci." - Albert Einstein

© 2024 Terapeut emoční psychologie | PhDr. Eva Uherková, MBA

Schweitzerova 84/50, 779 00 Olomouc

Tel.: +420 604 339 933 | Email: konzultace@terapieuherkova.cz
 

Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!